Wersje językowe

BEZPŁATNA PRZESYŁKA PRZY ZAMÓWIENIACH ZA MIN. 200ZŁ !!!

ZAMÓWIENIA TELEFONICZNE 607 537 744 pn-pt w godz. 7:00-16:00 ZAMÓWIENIA MAILOWE sklep@pnos.pl

ŁĄKA KWIETNA

Łąki kwietne zarówno w mieście, jak i na wsi to doskonałe rozwiązanie. Trzeba pamiętać jednak o tym, aby zaopatrzyć się w odpowiednie nasiona. Łąka kwiatowa nie wymaga wiele uwagi ani sporego nakładu czasowego. Przekonaj się, czym jest łąka kwietna, jak ją założyć, jakie wybrać nasiona oraz jak ją pielęgnować. Sprawdź również, jaka jest cena łąki kwietnej i dlaczego warto wybrać akurat nasz sklep internetowy.

Łąka kwiatowa 20g Łąka kwiatowa 20g
Producent: PNOS
Cena:

9,79 zł

szt.
zobacz więcej
Łąka kwiatowa ANTYSMOGOWA-PNOS 500g Łąka kwiatowa ANTYSMOGOWA-PNOS 500g
Producent: PNOS
Cena:

145,99 zł

szt.
zobacz więcej
Łąka kwiatowa BYLINOWA-PNOS 250g Łąka kwiatowa BYLINOWA-PNOS 250g
Producent: PNOS
Cena:

63,99 zł

szt.
zobacz więcej
Łąka kwiatowa BYLINOWA-PNOS 500g Łąka kwiatowa BYLINOWA-PNOS 500g
Producent: PNOS
Cena:

121,99 zł

szt.
zobacz więcej
Łąka kwiatowa TRADYCYJNA 1kg Łąka kwiatowa TRADYCYJNA 1kg
Producent: PNOS
Cena:

129,99 zł

szt.
zobacz więcej
Łąka kwiatowa TRADYCYJNA 5kg Łąka kwiatowa TRADYCYJNA 5kg
Producent: PNOS
Cena:

582,99 zł

szt.
zobacz więcej
Mieszanka miododajna PSZCZELI RAJ 500g Mieszanka miododajna PSZCZELI RAJ 500g
Producent: PNOS
Cena:

189,99 zł

szt.
zobacz więcej

Co to jest łąka kwietna?

U wielu osób pierwsze skojarzenia związane z łąką kwietną odnoszą się do dawnych czasów. Beztroska, dzieciństwo i kolorowe kwiaty, które cieszą oczy małych dzieci to niesamowicie pozytywne wyobrażenia. Nasiona dostępne w naszym sklepie pomogą Ci zaaranżować zarówno własny ogród, jak i przestrzeń komercyjną. W ten sposób ponownie przeniesiesz się w czasy, za którymi tęsknisz. Łąka kwietna jest kompozycją kwiatów jednorocznych. Stanowi ona doskonałą alternatywę dla tradycyjnych trawników.

To równocześnie świetne rozwiązanie, dla osób, które nie mają wolnego czasu lub po prostu nie chcą poświęcać go na pielęgnację ogrodu. Jeżeli zdecydujesz się na łąkę kwiatową, możesz być bowiem pewien, że nie będziesz musiał używać w ogrodzie kosiarki. Zaoszczędzisz także na wodzie, gdyż nie wymaga ona obfitego i częstego podlewania. Polska łąka kwietna to również miejsce, w którym nie brakuje pięknych zapachów. Bardzo często chronią się tam również dzikie pszczoły oraz inne pożyteczne owady.

Jak założyć łąkę kwietną?

Zdecyduj się na najlepsze dostępne nasiona. Pamiętaj również o tym, aby łąkę kwietną wysiać:

 • w miejscach pozbawionych roślinności i na odchwaszczonym terenie oraz
 • na przegrabionej i kwietnej ziemi.

Miej także świadomość tego, że stanowisko pod łąkę powinno być słoneczne oraz jasne. Zdecydowana większość kwiatów, które możesz posadzić w takim miejscu, potrzebuje bowiem sporej dawki promieni słonecznych. Zanim rozpoczniesz przygotowania podłoża pod siew, przemyśl zatem i zaplanuj miejsce, w którym założysz łąkę kwietną.

Pamiętaj o tym, że piaszczyste oraz ubogie w składniki mineralne gleby nie są dobrym środowiskiem dla szybkorosnących traw, a także kwiatków, które lubią azot. Przykładem takich roślin jest większość jaskrów oraz mniszek lekarski. Miej świadomość, że łąki kwietne doskonale współgrają z ogrodami w stylu wiejskim, angielskim i naturalnym. Dobrym rozwiązaniem może być również umieszczenie nasion w skrzynkach i donicach. W takim przypadku fragment wiejskiej łąki można umieścić nawet na balkonie. Takie rozwiązanie niektóre osoby wykorzystują w miastach.

Wysiew łąki kwietnej możesz przeprowadzić zarówno ręcznie, jak i za pomocą siewnika. Wysiane nasiona nie muszą być przykrywane. Trafionym pomysłem jest jednak delikatne wdeptanie ich w podłoże albo dociśnięcie za pomocą wału. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie wydziobania przez ptaki albo wymycia przez deszcze. Na samym końcu nie zapomnij o podlaniu całego terenu siewu.

Jakie zalety ma polska łąka kwietna?

Wymienić warto następujące zalety łąki kwietnej:

 • korzyści ekologiczne,
 • walory estetyczne,
 • niewielkie wymagania dotyczące pielęgnacji.

Łąka kwiatowa doskonale wpływa na środowisko naturalne. Staje się bowiem miejscem schronienia dla sporej liczby zwierząt. Często odwiedzają ją zarówno pszczoły, jak i motyle, aby zebrać pyłek z kwiatów. Ponadto służy jako miejsce do życia dla chrząszczy, jaszczurek i ptaków. Omawiając walory estetyczne, nie można pominąć zachwycających kolorów, a także różnorodności faktury roślin. Pielęgnacja łąki kwiatowej nie wymaga również dużego zaangażowania. Dzięki temu możliwe jest jednoczesne posiadanie pięknego ogrodu, jak i zaoszczędzenie sobie pracy.

Łąka kwiatowa nasiona — jakie wybrać?

Wiesz już, jakie zalety ma łąka kwiatowa. Nasiona, które wybierzesz, mają na nie ogromny wpływ. Dla przykładu specjalne mieszanki roślin o dużej masie liści są dostosowane do tego, aby jak najlepiej wyłapywać spaliny i pył z powietrza. Barwne kwiaty robią ogromne wrażenie, także na terenach miejskich. W związku z tym Twój ogród będzie zachwycał wszystkich przechodniów i gości. Tym sposobem jeszcze bardziej zwiększają się korzyści ekologiczne.

Bardzo często przez właścicieli ogrodów wybierane są mieszanki ze starannie wyselekcjonowanymi gatunkami. W tym przypadku ważne jest jednak, abyś zaufał sprawdzonym dostawcom. Najczęściej spotykane rośliny w łąkach kwietnych:

 • wyka
 • facelia
 • nostrzyk
 • jeżówka
 • chaber
 • słonecznik

Polska łąka kwietna nasiona — pielęgnacja

Przede wszystkim weź pod uwagę tempo wzrostu roślin. Nie wszystkie nasiona kiełkują bowiem w jednym czasie. Dla przykładu trawy robią to szybciej, a rośliny ozdobne znacznie wolniej. Z tego też powodu dobrym rozwiązaniem może być wysianie roślin ozdobnych oraz polnych wcześniej, a po upływie około 4 tygodni dosianie traw. W pielęgnacji łąki kwietnej należy pamiętać o podlewaniu, aby nie została ona przesuszona zaraz po posianiu.

Łąkę kwietną podlewaj w warunkach bardzo dużej suszy. Niektóre łąki kwiatowe wymagają jedynie jednorazowego koszenia w ciągu roku. Jak zatem widać, pielęgnacja ogrodu wcale nie musi być o angażująca. Przy wyrywaniu chwastów dobrze mieć świadomość, że niektóre takie rośliny wyglądają atrakcyjnie i stanowią również cenne źródło pokarmu dla owadów. Miej na uwadze, że łąki kwiatowej nie powinno się nawozić chemicznie. Nie jest to bowiem naturalne rozwiązanie, a przy takim działaniu życie owadów i innych stworzeń mogłoby zostać zagrożone. Najlepszym momentem na koszenie jest z kolei czas, gdy kwiaty przekwitną i wytworzą nasiona.

Łąka kwietna nasiona — cena

Jeżeli interesuje Cię łąka kwietna, cena może być jednym z powodów, dla których zdecydujesz się na naszą ofertę. W zależności od zawartości opakowań, a także od ich masy ceny mieszczą się w przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Ze względu na to, że prowadzimy uczciwą politykę cenową, możesz być pewien, że żaden z produktów nie obciąży mocno Twojej kieszeni.

Łąka kwietna nasiona sklep PNOS — dlaczego my?

Zapewne widzisz już, jak świetnym rozwiązaniem jest kwietna łąka. Nasiona dostępne w naszym sklepie, pozwalają Ci zaaranżować ogród na najwyższym poziomie. Zarówno estetycznym, jak i ekologicznym. Dzięki temu przestrzeń, na której posadzisz rośliny, będzie robić ogromne wrażenie. Docenią to zarówno Twoi goście, jak i osoby, które znajdą się w pobliżu ogrodu. Dodatkowo decydując się na naszą ofertę, masz gwarancję, że chronisz środowisko naturalne. Na uwagę zasługują także atrakcyjne ceny wszystkich dostępnych w tej kategorii produktów. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących polskiej łąki kwietnej jesteśmy do Twojej dyspozycji. Chętnie wyjaśnimy również wszelkie wątpliwości. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dostępną ofertą, a także do dokonywania zakupów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium