Wersje językowe

ZAMÓWIENIA TELEFONICZNE 607 537 744 pn-pt w godz. 8:00-16:00 ZAMÓWIENIA MAILOWE sklep@pnos.pl

O firmie

 


Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w Ożarowie Mazowieckim PNOS Sp. z o.o. rozpoczęło swoją działalność w połowie ubiegłego wieku. 

PNOS jest polską firma hodowlano-nasienną. PNOS to jeden z najbardziej rozpoznawalnych znaków towarowych na rynku nasiennym. Firma posiada około 130 odmian własnych nasion warzyw, każdego roku przedstawia w swojej ofercie blisko 1500 odmian nasion warzyw i nasion kwiatów przeznaczonych na rynek hobbystyczny i profesjonalny. Naszym priorytetem jest dostarczenie odbiorcom nasion najwyższej jakości. Mamy własne laboratoria, pracujące w oparciu o międzynarodowe normy ISTA, rocznie wykonujemy około 15 tysięcy analiz. Bazując na wieloletnim doświadczeniu i tradycji PNOS Sp. z o.o. wprowadza innowacje w technologii produkcji nasion warzyw i nasion kwiatów. Nasze nasiona warzyw oraz nasiona kwiatów to sprawdzone i niezawodne produkty. 

PNOS Sp. z o.o. jest dystrybutorem nasion warzyw MORAVOSEED i nasion ZKI na rynek profesjonalny.

72 lata doświadczenia firmy PNOS pozwoliło na wyselekcjonowanie najwyższej jakości odmian warzyw i kwiatów. W ofercie PNOS każdy klient znajdzie najlepsze nasiona warzyw i kwiatów, sprawdzonych i niezawodnych odmian.

 

Zapraszamy na nasz kanał w serwisie youtube.com -> https://www.youtube.com/@pnos-producentpolskichnasi9472/videos

 

Nasiona PNOS

Dysponujemy szerokim asortymentem nasion przeznaczonych dla klientów indywidualnych. Z myślą o tych klientach nasza oferta nieustannie zmienia się. Naszym celem jest przygotowanie materiałów siewnych, które w znaczącym stopniu ułatwiają siew oraz uprawę warzyw i kwiatów. Dlatego poszerzyliśmy nasz asortyment o: nasiona warzyw na taśmienasiona warzyw na taśmie z hydrożelem, nasiona warzyw na taśmie z nawozemnasiona otoczkowanenasiona inkrustowane

Nasiona warzyw na taśmie wysiewamy poprzez ułożenie taśmy we wcześniej przygotowanym dołku. Metoda ta eliminuje zabieg przerywania wschodów. Dzięki wykorzystaniu nasion najwyższej jakości oraz odpowiedniej rozstawie kupując nasiona warzyw na taśmie zyskujemy gwarancje obfitego plonu. 

Nasiona warzyw na taśmie z hydrożelem - hydrożel zawarty w taśmie wpływa na poprawę struktury gleby i w znacznym stopniu zabezpiecza system korzeniowy. Hydrożel gromadzi zapasy wody z którego rośliny korzystają w okresach suszy . Taśma wraz z hydrożelem w całości ulega biodegradacji. 

Nasiona warzyw na taśmie z nawozem - nawóz zawarty w taśmie to Plantacote®pluss o kontrolowanym działaniu. Zastosowanie takiego nawozu pozawala na stopniowe uwalnianie składników w czasie wegetacji. Granulki nawozu mają taki sam skład NPK (14,9,15), dodatkowo wyposażone są w zestaw niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin mikroelementy.

Kolejną pozycją w asortymencie PNOS są nasiona otoczkowane. Otoczki pozwalają na łatwy wysiew nawet najdrobniejszych nasion. Dodatkowo są gwarancją wczesnych oraz równomiernych wschodów roślin. Po wysiewie nasion otoczkowanych obserwujemy regularne rozmieszczenie roślin, dzięki czemu podobnie jak w przypadku nasion na taśmie wyeliminowany zostaje pracochłonny zabieg przerywania wschodów. W skład otoczki wchodzi torf, dolomit, glina w stosunku 1:1:1. 

Nasiona inkrustowane stanowią bardzo mocny punkt naszej gamy produktów. Zaprawianie nasion ma na celu ochronę roślin przed chorobami i szkodnikami przenoszonymi przez nasiona i występującymi w glebie. Wysiewając nasiona inkrustowane można zaobserwować lepsze wschody roślin w stosunku do siewu z nasion tradycyjnych. Siewki charakteryzują się większą żywotnością oraz lepszym wigorem. Stają się bardziej odporne na wiele groźnych chorób grzybowych oraz na szkodniki, dzięki czemu uzyskamy wysoki plon bardzo dobrej jakości. Już w starożytności stosowano zaprawy nasienne. Używano soku z cebuli czy wyciągów z cyprysa. Do zaprawiania nasion Firma PNOS wykorzystała zaprawę nasienną Polyversum WP. Dodatkowo użyliśmy preparatu Biosept Active (stymulator wzrostu i odporności roślin), który wyprodukowano na bazie wyciągu z grejpfruta (33%). Wschody nasion zaprawianych są lepsze i bardziej wyrównane, a młode rośliny są zdrowsze, szybciej rosną, co w rezultacie daje wyższy plon dobrej jakości.

Nasiona ziół

W naszej ofercie nasion ziół - Seria tradycyjna i Ogrodowa Apteka jest wiele cennych i interesujących roślin. Ludzie od zawsze korzystali z nieprzebranego bogactwa natury. Niegdyś spożywano wszystkie jadalne gatunki roślin w różnej postaci (owoce, nasiona, kłącza, liście, korzenie, kwiaty, łodygi). W codziennej diecie obecne były rośliny lecznicze i rośliny dietetyczne, a wiedza na ten temat przekazywana była z pokolenia na pokolenie. Obecnie większość z nas posiada szczątkową wiedzę na temat roślin przyprawowych i leczniczych. W dzisiejszych czasach nasze posiłki nie są urozmaicone. Dominuje około 12 gatunków roślin, które wykorzystujemy na co dzień w naszej kuchni. To stanowczo za mało, aby cieszyć się dobrym samopoczuciem i tryskać zdrowiem. W naszym żywieniu zdecydowanie brakuje roślin leczniczych i dietetycznych. Tę lukę bardzo łatwo wypełnić uprawiając zioła w ogrodzie, na balkonie czy na parapecie. Wiele gatunków roślin leczniczych i przyprawowych zebranych w odpowiednim czasie dostarcza mnóstwa cennych witamin i uszlachetniają smak potraw. Oto kilka gatunków cennych roślin leczniczych i przyprawowych dostępnych w ogrodniczym sklepie internetowym ePNOS.pl: ArcydzięgielBiedrzeniec-AnyżBylica piołunDziurawiecHyzop lekarskiKozłek lekarskiLawenda lekarskaMalwa prawoślazMelisa lekarskaMięta pieprzowaNagietek lekarskiOgórecznikRumianek pospolityRutaSzałwia lekarskaTrybuła ogrodowa

Nasiona warzyw

W dziale Nasiona warzyw oferujemy Państwu szeroki wybór gatunków oraz odmian warzyw gruntowych i pod osłony. W naszym asortymencie znajdują się sprawdzone odmiany warzyw (Burak ćwikłowy 'Czerwona kula' , Cebula 'Sława Ożarowa' Ogórek gruntowy 'Hermes Skierniewicki') oraz wiele nowych dobrze rokujących odmian (Ogórek gruntowy 'Ikar'Musztardowiec 'Green Fire'Papryka 'Jolanta'). Dzięki tak bogatej ofercie nasion warzyw, każdy klient z łatwością stworzy swój przydomowy warzywnik. Nowalijki ze swojego warzywnika to satysfakcja i radość dla każdego z Nas. Planując przydomowy ogród warzywny należy zacząć od wyboru miejsca. Poletko powinno być osłonięte od wiatru, dobrze nasłonecznione, najkorzystniej wybrać wystawę południową. Bardzo ważnym czynnikiem jest gleba. Podłoże pod warzywnik powinno być żyzne i przepuszczalne. Należy również monitorować odczyn gleby. Każda z roślin wymaga określonego pH gleby, który ma wpływ na prawidłowy rozwój i wzrost rośliny. Dla wielu roślin warzywnych pH w przedziale 6.0-6.8 (odczyn lekko kwaśny do obojętnego) jest odpowiednie. Dobrej jakości glebę należy oczyścić z resztek roślinnych i kamieni, a następnie spulchnić (dzięki temu zabiegowi zapobiegniemy zeskorupieniu gleby oraz poprawimy stosunki powietrzno-wodne). Po spulchnieniu, glebę wyrównujemy i wzbogacamy nawozem. Do tak przygotowanego podłoża można rozpocząć wysiew nasion warzyw. Niektóre gatunki roślin warzywnych można uprawiać na tarasach czy balkonach używając do tego donic czy mini szklarni. Prowadzenie uprawy roślin warzywnych nie jest trudne. Trzeba jedynie poświęcić trochę czasu na pielęgnacje oraz obserwacje roślin (choroby i szkodniki).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium