Wersje językowe

ZAMÓWIENIA TELEFONICZNE 607 537 744 pn-pt w godz. 7:00-16:00 ZAMÓWIENIA MAILOWE sklep@pnos.pl

Tematyka wpisów
TAGI
Nasiona firmy Wing Seed
Nasiona firmy Wing Seed

Firma Wing Seed to profesjonaliści w hodowli odmian warzyw.

Od 1995 roku Wing Seed jest holenderską firmą nasienną w centrum europejskiego przemysłu nasiennego Enkhuizen. Głównymi rynkami zbytu są kraje Europy Zachodniej i Wschodniej. Misją tej firmy jest dostarczanie klientom unikalnego asortymentu nasion warzyw, który doskonale odpowiada na ich specyficzne lokalne potrzeby na zmieniających się rynkach. Misję realizują poprzez stałe kontakty z lokalnymi partnerami w okresie wegetacyjnym. W połączeniu z ich wieloletnią wiedzą i doświadczeniem na rynkach nasion warzyw, prowadzi to do uzyskania odmian sprawdzonych o wysokich standardach jakości i wydajności.

W ostatnich dwóch latach zespół specjalistów od nasion profesjonalnych w firmie PNOS Sp. z o.o. wspólnie z producentami w Polsce sprawdził jakość i plonowanie odmian pochodzących z hodowli Wing Seed takich jak: nasiona brokułu, nasiona kalafiora, nasiona kapusty i wybrał najlepiej sprawdzające się odmiany w tych gatunkach.

 

ODMIANY WING SEED

 

Brokuł Almora F1

Brokuł Almora

Odmiana o okresie wegetacji 90-95 dni od wysadzenia. Średniego rozmiaru roślina wytwarza zielone róże o kształcie wysoko kopulastym. Róże posiadają zwartą strukturę, drobne pączki o łącznej masie róży od 0,8-1,2kg. Brokuł stabilnie plonuje w różnych warunkach glebowych. Jest to dobra odmiana do uprawy w zimnym sezonie.

Brokuł Almora F1 Wing Seed

Odmiana jest odporna na mączniaka rzekomego HR: Pp, (Peronospera parasitica).

Brokuł Almora F1 wykazuje długą zdolność przechowywania. Doskonale sprawdzi się zarówno na świeży rynek, jak i do przemysłu przetwórczego.

 

Brokuł Spello F1

  

Odmiana idealna do uprawy wiosną i wczesnym latem. Jej okres wegetacji wiosną to 70 dni, natomiast latem 55 dni po wysadzeniu. Roślina o średnim rozmiarze wytwarza zielone róże o wysoko kopulastym kształcie, zwartej strukturze i drobnych pączkach. Masa róży to 500g. 

Odmiana Spella F1 jest tolerancyjna na Alternaria. Stabilnie plonuje w różnych warunkach glebowych. Dobrze przetrzymuje się w polu.

Brokuł Spella F1 szczególnie polecany jest do zaopatrzenia rynku świeżego.

 

Cebulka siedmiolatka Dalli F1

Cebula siedmiolatka Dalli F1

Odmiana wczesna o delikatnym smaku. Polecana do wysiewu wiosennego i późnoletniego. Rośliny są elastyczne o wzniesionym pokroju, nie tworzą zgrubień. Liście w kolorze ciemno szaro-zielonym dobrze kontrastują z łodygą. Odmiana jest bardzo łatwa do czyszczenia po zbiorze.

Cebula siedmiolatka wykazuje tolerancję na Pp (Peronospera parasitica) mączniaka rzekomego.

Polecana jest do zaopatrywania rynku świeżego. Zalecana norma wysiewu: 2,4 – 2,6 mln nasion na hektar uprawy.

 

Cebulka siedmiolatka Everest

Cebula siedmiolatka Everest

Odmiana wczesna o delikatnym smaku, polecana do wysiewu wiosennego i późnoletniego. Rośliny są elastyczne, szybko rosnące, o wzniesionym pokroju. Liście mają kolor ciemno szaro-zielony, dobrze kontrastujacy z łodygą. Cebulę łatwo czyści się po zbiorze. 

Odmiana jest tolerancja na Pp (Peronospera parasitica) mączniaka rzekomego.

Polecamy ją do zaopatrywania świeżego rynku. Norma wysiewu to 2,4 - 2,6mln nasion na hektar.

 

Kalafior Ibiza F1

 Kalafior Ibiza F1

Odmiana zalecana do uprawy latem. Tworzy bardzo dobrze okryte liśćmi, białe róże. Termin sadzenie to połowa kwietnia do połowy lipca przy rozsady 25 - 30 tys. roślin na hektar. Okres wegetacji 65-75 dni po posadzeniu. Zbiór wypada od lipca do końca października. 

Kalafior Ibiza F1 jest odporny na stresowe warunki uprawy. Wykazuje tolerancję na  Foc (Fusarium oxysporum f.sp. conglutinants) i Xcc ( Xanthomonas campestris pv campestris).

Zbiór kalafiora Ibiza F1

 

Kalafior Mirella F1

Kalafior Mirella F1

Odmiana do uprawy latem o okresie wegetacji 75-85 dni po posadzeniu. Zalecany termin sadzenia to druga połowa kwietnia do połowy lipca. Zbiór można rozpocząć od końca lipca do końca października. Zalecana obsada to 25 - 30tys. roślin na hektar. Rośliny prezentują szybki wigor wzrostu. Tworzą białe róże, bardzo dobrze okryte liśćmi. Odmiana jest odporna na stresowe warunki uprawy. Po zakończeniu okresu wegetacji utrzymuje w polu bardzo dobrą jakość.

 

Kapusta biała Autumn Baron F1

Kapusta biała Autumn Baron F1

Odmiana o okresie wegetacji 75-85 dni po wysadzeniu. Rośliny charakteryzują się dobrym wigorem i zdrowotnością. Wytwarzają płaskie główki, od 1,5 do 4kg, o średnicy 23cm, o atrakcyjnej, zielonej barwie. Kapusta plonuje bardzo wysoko i wyrównanie, można ją przetrzymywać w polu, gdyż nie przejawia skłonności do pękania. Zalecana obsada to 35 – 50 tys. roślin na hektar.

Odmiana jest odporna na fuzarium Foc (Fusarium oxysporum f. sp. Conglutinans), tolerancyjna wobec pierścieniowej plamistości liści Mb (Mycosphaerella brassicicola). Ma dobrą tolerancje na wciornastki Tt (Thrips tabaci).

Odmiana przeznaczona jest dla rynku świeżego i przemysłu przetwórczego.

 

Kapusta biała Dallas F1

Kapusta Dallas F1

Kapusta o okresie wegetacji 140 dni po wysadzeniu. Rośliny mają bardzo dobry wigor i zdrowotność. Wytwarzają owalne główki, o masie 5-7kg przy zagęszczeniu 30 tys. roślin na ha. Główki mają krótki głąb wewnętrzny i są bardzo dobrze wyrównane. Zalecana obsada  to 25 – 40 tys. roślin na hektar. Odmiana ma zdrowe, niebieskozielone liście, pokryte silnym nalotem woskowym.

Kapusta Dallas F1 ma wysoką tolerancję na wciornastki IR: Tt (Thrips tabaci), Foc (Fusarium oxysporum f. sp. conglutinans) Fusarium yellows i Xcc (Xanthomonas campestris pv campestris) Czarna zgnilizna.

Odmiana szczególnie polecana do przetwórstwa.

 

Kapusta biała Galaktion F1

Kapusta Galaktion F1

Odmiana o okresie wegetacji 150 dni po wysadzeniu. Norma dla obsady to 40tys. roślin na hektar. Rośliny mają bardzo dobry wigor i zdrowotność. Tworzą okrągłe główki, kompaktowe, o zbitej strukturze wewnętrznej i masie 3-4kg. Główki mają krótki głąb wewnętrzny i są wysoko osadzone nad powierzchnią ziemi. Roślina jest bogata w liście, pokryte silnym nalotem woskowym. Nalot chroni przez chorobami i szkodnikami. Dodatkowo kapusta Galaktikon F1 przejawia dobrą tolerancje na wciornastki Tt (Thrips tabaci).

Odmiana szczególnie polecana jest do długiego przechowywania. Sprawdzi się na świeżym rynku.

Uprawa kapusty Galaktikon F1

 

Kapusta biała New York F1

Kapusta biała New York F1

Odmiana o okresie wegetacji 100 dni po wysadzeniu. Zaleca się wysadzać w zagęszczeniu 40tys. sztuk na hektar. Roślina o dobrej zdrowotności i wigorze wytwarza okrągłe główki o masie 3-4kg. Liście są zielone, cienkie, smaczne i chrupiące.

Kapusta biała New York F1 jest dobra na przetrzymanie w polu. Nie zmienia koloru główki i nie jest podatna na oparzenia słoneczne. Jest łatwa do cięcia w trakcie zbiorów. Polecamy do zaopatrywania świeżego rynku, jak również krótkiego przechowywania.

Odmiana jest tolerancyjna wobec Fuzarium rasa 1.

 

Kapusta czerwona Red Pearl F1

Odmiana wczesna o okresie wegetacji 70 dni po posadzeniu. Rośliny o silnym wigorze, szerokich, cienkich liściach. Główki o masie 1,5 - 2kg, okrągłe, o intensywnym czerwonym kolorze. Zaleca się obsadzać w normie 40tys. roślin na hektar. Odmiana prezentuje wydłużone okno zbiorcze.

 

 

Kapusta czerwona Saluda F1

Odmiana późna, jesienna o okresie wegetacji 125-130 dni po posadzeniu. Roślina o średnim wigorze, zwarta, o zielonkawo-czerwonych liściach. Tworzy owalne główki o masie 2-3kg, osadzone wysoko nad ziemią. Wnętrze główki jest barwy ciemnoczerwonej, nerwy liści są cienkie, atrakcyjne. Liście pokryte są grubą warstwą wosku. Zalecana obsada to 35-40tys. roślin na hektar. 

Odmiana polecana jest zarówno na świeży rynek, jak też do długiego przechowywania.

 

 

Kapusta pekińska Bruce F1

Odmiana polecana do całorocznej uprawy. Jej okres wegetacji to 50-60 dni po wysadzeniu. Rośliny mają bardzo dobry wigor i zdrowotność. Główki są cylindryczne i zwięzłe. Ich rozmiar  zależy od zastosowanego zagęszczenia roślin. Odmiana dobrze plonuje w mocnym zagęszczeniu nasadzenia. Liście są intensywnie zielone na zewnątrz i żółte w środku. Nie przejawia tendencji do wybijania w pędy kwiatostanowe.

Kapusta pekińska Bruce F1 ma dobrą tolerancję wobec Tipburn oraz kiły kapusty. 

Polecana jest głównie do zaopatrzenia rynku świeżego.

 

Kapusta pekińska Trevor F1

Odmiana polecana do uprawy późno letniej i jesiennej. Okres wegetacji  to 65-70 dni po wysadzeniu. Rośliny mają bardzo dobry wigor i zdrowotność. Główki są wyrównane, cylindryczne i zwięzłe. Liście są intensywnie zielone na zewnątrz i żółte w środku. Kapusty dobrze znoszą pozostawienie w polu do zakończonym okresie wegetacji.

Odmiana wykazuje bardzo dobrą tolerancję wobec Tipburn i kiły kapusty.

Polecamy ją przede wszystkim na świeży rynek.

 

Kapusta pekińska fioletowa Scansie F1

Odmiana polecana do uprawy latem. Jej okres wegetacji to 70–75 dni po posadzeniu. Termin sadzenia to połowa maja do końca sierpnia przy temperaturze >16 ºC. Zalecana obsada to 60-65tys. roślin na hektar. Główki są dobrze zamknięte, zwykle o średniej masie 1,2-1,5kg. Zewnętrzne liście mają barwę ciemno purpurowo-czerwoną, wewnętrzne mają intensywne wybarwienie fioletowo-czerwone.

Odmiana ma wysoką tolerancji na oparzenia wierzchołków. 

Czerwona odmiana kapusty pekińskiej zalecana jest na świeży rynek. Idealnie sprawdzi się na surówki.

 

Kapusta pekińska fioletowa Scarnade F1

Odmiana polecana do uprawy latem. Jej okres wegetacji to 65 – 70 dni po posadzeniu. Termin sadzenia od połowy maja do końca sierpnia przy temperaturze >16 ºC. Zalecana obsada 60 – 65 tys. roślin na hektar. Zewnętrzne liście kapusty są barwy ciemnopurpurowej, zielonkawej, a wewnętrzne purpurowo-czerwonej. Główki dobrze zamknięte, zwięzłe,  o średniej masie 1,2kg.

Odmiana Scarnade F1 nie wybija w pędy kwiatostanowe. Ma wysoką tolerancję na oparzenia wierzchołków.

Czerwona odmiana kapusty pekińskiej polecana jest na świeży rynek oraz na surówki.

 

Kapusta pekińska fioletowa Scarvite F1

Odmiana zalecana do uprawy jesienią. Okres wegetacji 65 – 70 dni po posadzeniu. Termin sadzenia to początek lipca do końca sierpnia w temperaturze >16 ºC. Zalecana obsada 60–65 tys. roślin na hektar. Zewnętrzne liście są szerokie, koloru zielonkawoczerwonego, a wewnętrzne wybarwione na czerwono. Nie barwią podczas cięcia. Główki dobrze zamknięte, o średniej masie 1,2-1,5kg.

Odmiana ma wysoką tolerancje na wybijanie w pędy kwiatostanowe.

Polecana jest na świeży rynek oraz na surówki.

 

Seler Apollo

Odmiana średnio wczesna o okresie wegetacji 145 dni po posadzeniu. Liście średniej długości, o ciemnozielonym kolorze. Korzeń jest duży, okrągły, lekko spłaszczony o białym miąższu, który nie ciemnieje po przekrojeniu. Seler Apollo jest łatwy w zbiorze oraz czyszczeniu. 

Odmiana ma wysoką tolerancję na przebarwienia antocyjanowe. Jest odporna na Foa (Fusarium oxysporum f. sp. apii) fusarium yellows oraz CeMV (Celery mosaic virus) wirus mozaiki selera.

Polecamy ją przede wszystkim do bardzo długiego przechowywania.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium