Zmień walutę
Ogórek gruntowy Śremski F1 inkrust. 2g
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Ogórek 'ŚREMSKI' F1 inkrust.
'Śremski' F1 to popularna odmiana ogórka przeznaczona do uprawy w gruncie oraz w tunelach foliowych bez ogrzewania. Ceniona jest za szybkie zbiory, obfite plony oraz dobrą odporność na choroby. Świetnie sprawdza się zarówno w uprawie hobbystycznej, jak i profesjonalnej, zapewniając wysokiej jakości zbiory już we wczesnym okresie sezonu.
Jak wygląda zbiór ogórka 'Śremskiego' F1?
Owoce mają regularny, cylindryczny kształt i wyróżniają się estetycznym wyglądem. Skórka pokryta jest wyraźnymi, dużymi brodawkami, które są szczególnie cenione przy przygotowywaniu ogórków kiszonych i konserwowych. Niewielka komora nasienna oraz odpowiednia struktura miąższu sprawiają, że ogórki pozostają jędrne i chrupiące po przetworzeniu. Dodatkowym atutem jest bardzo dobry smak oraz wyrównanie owoców. Regularne zbieranie ogórków pobudza rośliny do dalszego, intensywnego owocowania.
Skąd wynika popularność tej odmiany?
Odmiana 'Śremski' F1 zdobyła uznanie dzięki połączeniu wysokiej wydajności oraz łatwej uprawy. Rośliny dobrze znoszą zmienne warunki pogodowe i utrzymują dobrą kondycję przez cały sezon. To doskonały wybór dla osób szukających sprawdzonych nasion ogórka do ogrodu, na działkę lub do produkcji pod osłonami.
Zalety nasion inkrustowanych
Oferowane nasiona są inkrustowane, co oznacza, że zostały pokryte specjalną warstwą nawozu. Proces ten pomaga chronić nasiona w początkowym etapie kiełkowania oraz wspiera równomierne wschody roślin. Dzięki temu młode siewki mają lepszy start, a uprawa staje się bardziej efektywna. Nasiona inkrustowane są nawozem PRIMUS L, który dostarcza im niezbędnych makro- i mikroelementów.
Liczba nasion: 30-50 szt. w gramie
Norma wysiewu: 2-4kg/ha (grunt)
Norma wysiewu: 1-2kg/ha (rozsada)
Termin wysiewu: 2 dekada IV (rozsada)
Termin wysiewu: 1-2 dekada V (grunt)
Rozstawa: 10x135 cm
Wegetacja: 60-65 dni
Termin zbioru: VII-IX
Opakowanie: 2g
Dane techniczne
| Waga opakowania | do 10g |
| Nazwa łacińska | Cucumis sativus |